Ми говоримо «санчата», і одразу уявляємо м'який білий сніг, спуск із крутої гірки, радісний сміх, свята та веселощі. Так і є, адже санки – чудова зимова розвага для дітей та дорослих. У нашому матеріалі ми розповімо, які бувають санчата та як їх вибирати.
Які бувають санки: вибираємо тип
Санчата – незамінний зимовий супутник, але важливо враховувати, що вони бувають кількох типів.
- Універсальні санчата стануть у пригоді як для прогулянок, так і для спуску з гірок. У таких моделей здебільшого є спинка та ручка, і краще, якщо вони будуть знімними, тоді санки прослужать довше.
- Льодянка – пластиковий лист або велика тарілка з ручками. Вона допоможе вберегти одяг від намокання та гарантує відмінне ковзання. Конструкція у льодянок досить проста, а матеріалу на їх виготовлення витрачається небагато, тому коштують вони недорого. Головний мінус таких моделей, якщо на гірці є помітні нерівності, дитина обов'язково їх відчує, навіть крізь куртку та штани.
- На тюбінгу зручно спускатися з гори як на м'якій подушці, він схожий на автомобільну шину досить великого діаметра, у щільному чохлі для захисту від пошкоджень. До чохла пришиті 2 або 4 ручки, деякі моделі комплектуються мотузкою для буксирування. Зберігають модель у складеному вигляді, тоді санки займають мало місця, а перед використанням тюбінг потрібно наповнити повітрям. Бонус таких моделей – достатній рівень безпеки під час зіткнення з людиною. На тюбінгу можна возити дитину на невеликі відстані, але через велике плоске дно робити це не зовсім зручно.
- Особливість снігокатів у їх конструкції – лижа та кермо, за допомогою якого можна виконувати повороти не зменшуючи швидкості, і висока посадка. У снігокатів немає спинки, а в процесі потрібно постійно кермувати, це некомфортно для дитини та незручно для дорослого. Коли втомляться руки, дитина може не втримати кермо, з'їхати з траси й навіть перевернутися.
Вибираємо навантаження
Для неспішних прогулянок підійдуть будь-які моделі, але якщо ви плануєте активний відпочинок на гірках, особливо з трамплінами, то краще мати запас, і вибирати санки для дітей з максимальним навантаженням до 50 кг.
Якщо проїхати з вітерцем планують дорослі, дитячі санчата можуть витримати кілька разів, але краще одразу купити відповідну модель, яка розрахована на 80-100 кг.
Якщо дітей двоє, зверніть увагу на санки, розраховані на двох пасажирів.
Важлива порада: обов'язково перевіряйте будь-яку трасу перед тим, як дозволити дитині самостійно кататися. Гірки поблизу проїжджої частини потенційно небезпечні.
Санки Prosperplast Zigi-Zet Stering виготовлені з пластику, вага моделі 3,2 кг, в комплект входить мотузка з ручкою, модель для дітей від 3-х років
Вибираємо матеріал
Колись санчата робили тільки з дерева, але сьогодні це швидше виняток. Плюс таких моделей – до дерева не примерзають руки під час сильних морозів, але воно легко ламається, особливо в місцях з'єднань, може вбирати вологу, гнити, розтріскуватися та з часом стає непридатним для використання.
У санчатах з металу та дерева з металу зроблені салазки та основні елементи, а сидіння з дерева. До того часу, як пластик став популярним, це були найпоширеніші матеріали. Комбінація метал/дерево здебільшого використовується при виготовленні класичних санчат, а її сучасна альтернатива метал/пластик частіше буває у снігокатів та санчат-візочків.
Пластик – найкращий матеріал для виготовлення санчат. Він легкий, до нього не примерзають руки та язик при мінусових температурах, а зовнішній вигляд та колір пластикових санчат буває доволі різним. Єдиний їх недолік – висока ціна, ударостійкий та морозостійкий пластик коштує недешево.
Іноді для виготовлення сидінь застосовують синтетичні тканини. Якщо якість швів висока, то такі моделі навіть кращі за металеві та дерев'яні, оскільки на тканині сидіти м'якше, ніж на планках.
З ПВХ роблять надувні санчата, тюбінг. Це міцний, еластичний, водостійкий та термостійкий матеріал, який витримує багаторазове надування/здування.
Льодянка Plastkon Meteor 60 виготовлена зі стійкого до сильних морозів та ударів пластику, колір моделі представлений в асортименті
Вибираємо особливості конструкції
Під час вибору санчат для маленької дитини, зверніть увагу на елементи конструкції – спинку та ручку для штовхання.
Спинка допоможе безпечно перевозити малюка, а під час спуску з гори підтримає його, завдяки чому дитина рідше падатиме. Спинки бувають стаціонарними та знімними. Зверніть увагу на механізм кріплення спинки та її форму. Краще, якщо вона буде зроблена не з однієї гнутої трубки, а з додатковими елементами посередині. У деяких моделях також є ремінь, щоб пристебнути дитину.
Ручка-штовхач стане у пригоді батькам, коли малюка потрібно возити сніговими кучугурами. Чудово, якщо ручка буде знімною або хоча б складаною, інакше зберігати та транспортувати санчата буде складно, а старші діти не зможуть на них кататися з гірок. Звертайте увагу на висоту ручки: якщо вона занадто низька, штовхати санчата буде незручно, особливо якщо сніг свіжий та пухкий.
Гальмо – прерогатива санчат та снігокатів, воно допомагає зупинити або сповільнити хід під час спуску з гори. Здебільшого це важіль, який під час руху впирається в сніг. Є моделі, які мають два гальмівні важелі, в такому разі їх можна використовувати для маневрування.
Аксесуари для санок допоможуть розширити та покращити функції купленої моделі. На прогулянці з маленькими дітьми стануть у пригоді конверти та хутряні вкладки, ручки, щоб штовхати санки перед собою, знімні коліщатка та крісла для комфортної посадки малюка.
Санчата Vitan Балу важать 3 кг, а здатні витримати вагу до 70 кг. Їх основа – міцна металева труба, яка дає легкість ковзання, санки не просідають у пухкий сніг. У моделі просторе сидіння з високою спинкою, окремо можна купити знімну батьківську ручку
Сподіваємося, що нові санки допоможуть вам провести зиму весело, і ви з радістю чекатимете на сніг!
Автор: Юрій Шепелєв